Zdeněk Miler, to jméno zná snad každý, ale děti všech možných národů znají ještě spíš jeho slavnou postavičku krtečka. První díl večerníčku se jmenoval „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ a od té doby uplynulo bezmála 59 let a stále je to jeden z nejoblíbenějších příběhů krtečka a jeho kamarádů ze světa zvířat. Věřím, že ať už máte doma holčičku nebo kluka, dort s krtkem dokáže probudit nadšení v jejich očích. Tak se do toho pusťme.
Ze všeho nejdříve byl na světe krteček, tak to platilo při vzniku večerníčku, tak to bude platit i při vzniku našeho dortu s krtečkem. Potřebujeme tedy modelovací hmotu. Základem nám bude černé krtčí tělíčko, na které pak můžeme postupně přidávat např. šedé bříško a zvídavý červený nos.
Pro krtka jsou samozřejmě velice důležité silné ruce a nohy (dotvoříme pomocí modelovacího nože), díky kterým obratně udělá z hromady hlíny svůj domov. Nakonec zbývají jeho mírumilovné velké oči.
Jednotlivé tvary přilepíme potravinářským lepidlem.
Krtečka máme, nyní můžeme sladkému krtkovi vyrobit přirozené sladké prostředí.
Nejprve potáhneme korpus, poté nastříkáme korpus fixírkou naplněnou modrou barvou. Dále vytvoříme taktéž modrou barvou i obláčky. Krteček pana Milera má totiž, naštěstí, oproti normálním krtkům tu výhodu, že vidí stejně dobře jako ostatní zvířátka, a proto dokáže ocenit pěkné počasí.
Na spodním okraji dortu vytvoříme trávu pomocí šablony, která k přírodě neomylně patří a na vrch dortu použijeme tutéž šablonu pro dalších pár trsů trávy. Krtečka do měkké travičky usadíme, cítí se tam báječně.
Necháme kolem něj vyrůst ještě několik kvítek a už je třeba jen nějakého fotografického zařízení, aby byla celá ta nádhera zaznamenána, nejlépe i s oslavencem.
Kvalitní cukrářské hmoty, suroviny a pomůcky nakoupíte v eshopu Timidekor.